Jak ćwiczyć zimą: 5 wskazówek od trenera biegania

Jak ćwiczyć zimą 5 wskazówek od trenera biegania

W cieplejszych miesiącach łatwo jest wstać wcześniej i wybrać się na poranny trening. Zimą i jesienią jednak tak nie jest. Kiedy na zewnątrz jest pochmurne niebo, zimny wiatr, deszcz i śnieg – po prostu nie chce się wychodzić na ulicę. Wydaje się, że przez najbliższe kilka miesięcy najlepszym rozwiązaniem jest pozostanie w domu, zawinięcie się w ciepły koc i oglądanie ulubionego serialu. Jednak niechęć do ćwiczeń i bierny tryb życia mogą szybko wpłynąć na Twoje samopoczucie i kondycję. Dowiedz się, jak możesz pokonać lenistwo i pożytecznie spędzić czas zimą.

 

Wskazówka 1: Znajdź towarzystwo do ćwiczeń

 

Samotne treningi nie zawsze są dobrym pomysłem. Oczywiście, każdy z nas potrzebuje chwil w samotności, aby móc uporządkować umysł. W takich chwilach jogging wydaje się świetnym sposobem na ucieczkę od codzienności.

Jednak w zimnych porach roku może być niesamowicie ciężko zmobilizować się, włożyć buty do biegania i pójść na trening. Pochmurne niebo też utrudnia wyjście na bieg. Łatwiej jest odzyskać siły w towarzystwie podobnie myślących osób. Tak więc znajdź sobie kogoś do wspólnych ćwiczeń. Będzie ci o wiele prościej iść na trening, gdy czekają na ciebie przyjaciele.

 

Wskazówka 2: Naucz się przebaczać

 

Przede wszystkim sobie! W końcu nawet najbardziej zdyscyplinowana osoba nie zawsze robi wszystko zgodnie z planem, a wstyd, który odczuwamy, gdy przegapimy jeden bieg, może wpłynąć na cały proces treningowy.

 

Wskazówka nr 3: Wybierz ładne nowe ubranie

 

Przyznaj, że chodzenie do pracy w nowym kaszmirowym swetrze czy spodniach, które idealnie podkreślają talię, jest o wiele przyjemniejsze. Zrób to samo ze sportem! Znajdź strój, który naprawdę pokochasz, ponieważ to, co masz na sobie, ma bezpośredni wpływ na to, jak się czujesz.

Jasne legginsy, modne trampki, fajne gadżety  – wybór na rynku artykułów sportowych teraz jest ogromny i na każdą kieszeń. W ten sposób wyraź swoją indywidualność. Nie zapominaj jednak, że w okresie jesienno-zimowym strój sportowy powinien być nie tylko stylowy, ale i wygodny. W końcu bieganie w niewygodnych, ale obłędnie pięknych trampkach to prawdziwa udręka.

 

Wskazówka 4: Szukaj źródeł inspiracji

Poruszanie się po ustalonych z góry etapach pomaga w życiu codziennym. Niektórzy podejmują działania po obejrzeniu filmu, inni po przeczytaniu książki. Niektórzy robią wishlisty i codziennie patrzą na to, do czego dążą.
Wybierz coś, co Cię inspiruje i wracaj do tego źródła za każdym razem, gdy brakuje Ci energii. Na fali emocjonalnego uniesienia szybko sięgniesz po sportowe ubrania!

 

Wskazówka 5: Wyznacz cel

 

Mając w głowie cel, zawsze łatwiej jest podjąć działanie, bo wiesz, że po jego osiągnięciu dostaniesz nagrodę. To pomaga wielu ludziom znaleźć samo źródło motywacji w ich życiu. Dzięki temu osiągnięcie celu będzie jeszcze bardziej satysfakcjonujące.

Regularne ćwiczenia nie zawsze są łatwe, a bieganie to osobiste wyzwanie. Zastanów się, dlaczego chcesz to robić i co będziesz z tego miała. Skorzystaj z naszych wskazówek, a nawet najgorsza pogoda nie powstrzyma Cię przed wyjściem na bieg.